Zacne, polskie wino? Udowadniamy, że jak najbardziej. Okazuje się, że Polacy wciąż mało wiedzą o rodzimych winnicach, a polskie winnice to coraz bogatsza tradycja, która oferuje przede wszystkim jakość.

Lokalna marka, lokalne składniki.

Jesteśmy markowym producentem polskiego wina Herbowe. Są dwa gatunki: wino białe Solaris, z elementami zielonej renety i lipowego miodu oraz czerwone Regent, zawierające elementy czarnej porzeczki i czekolady. Białe idealnie nadaje się jako dodatek do serów i białych ryb, z kolei czerwone to idealne dopełnienie dań mięsnych.

Nie ma potrzeby, by wierzyć na słowo: każdy może tu zajrzeć, zwiedzić okolicę i w towarzystwie sommeliera zakosztować trunków, a także spróbować lokalnych serów i miodów. To idealny plan na wakacyjny wyjazd, nie tylko na weekend: oferujemy noclegi, więc jest gdzie się zatrzymać, a widok są naprawdę piękne. Kilka kilometrów stąd jest uzdrowisko Busko Zdrój.

To urokliwe miejsce odkryłem w 2002 roku. Już w 2004 powstała winnica i rozpoczęła się budowa Wine House Nobile. W 2009 roku rozpoczęliśmy komercyjną sprzedaż naszego wina HERBOWEGO ze szczepów Solaris i Regent. Od 2010 udostępniamy winnicę do zwiedzania, oferujemy degustację win i wynajem apartamentów – mówi Jacek Tarkowski.

W okresie wakacyjnym prowadzimy otwarte degustacje. Zapraszamy w każdą sobotę o 16:00 do Zbrodzic. Czekamy na Was

powrót do bloga