Weekendowy wypad do winnicy to możliwość eksplorowania malowniczych zakątków Polski. Winnica Zbrodzice, położna w Busku-Zdrój, oferuje wszystkie uroki miasta uzdrowiskowego. Przyroda pozwala się wyciszyć o każdej porze roku, zresztą nie bez powodu to miejsce nazywa się polską Toskanią. W samym Busku nie brakuje wydarzeń kulturalnych i rozrywki, zaś poza centrum można spacerować do woli, ciesząc się pięknem spokojnej okolicy. Jakie atrakcje oferuje okolica Winnicy Zbrodzice?

Park Zdrojowy i Sanatorium Marconi

Monumentalne sanatorium w rzymskim stylu zaprojektowane przez Henryka Marconiego i wzniesione w 1836 r. to z pewnością największa atrakcja i wizytówka Buska-Zdroju. Gmach stoi w centrum starego, magicznego Parku Zdrojowego urzekającego spacerowiczów o każdej porze dnia i roku. Odrestaurowany budynek służy do dnia dzisiejszego zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem – przyjmując kuracjuszy na zabiegi łączące wielowiekową tradycję uzdrowiskową z najnowszą wiedzą i sprzętem medycznym.

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka

Czy znajdzie się ktoś, kto nie słyszał o Koziołku Matołku? Najmłodszych, ale też nostalgiczne nastawionych dorosłych zachęcamy do wizyty w pobliskim Pacanowie, gdzie oprócz Muzeum Postaci Bajkowych znajdziecie także kino, teatr, amfiteatr, kawiarnię oraz Bibliotekę Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.

Obiekty sportowe i szlaki turystyczne

Busko-Zdrój i to bardzo atrakcyjny teren dla osób lubiących wypoczywać aktywnie i na świeżym powietrzu. Korty tenisowe, jazda konna, quady i basen to tylko niektóre z licznych atrakcji, w które obfituje okolica. Miłośnicy pieszych i rowerowych wycieczek mają także do dyspozycji aż 4 szlaki turystyczne: zielony, niebieski, czerwony i czarny.

Ciuchcia Express Ponidzie

Dla dzieci i młodzieży – muzeum historii kolei i przejażdżka zabytkowymi lokomotywami po malowniczej okolicy.

Zabytki uzdrowiskowe

Dla kuracjuszy i miłośników architektury. Najbardziej wyróżniające się to pensjonaty Sanato i Zamek Dersława.

Zabytki sakralne

Ponorbertański Zespół Klasztorny, Kościół pod wezwaniem Św. Leonarda, Kaplica pod wezwaniem Św. Anny, Kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – wszytko to kilkusetletnie kościoły, niektóre w oryginalnej, drewnianej zabudowie.

Dworki w okolicznych wsiach

Dla dorosłych, miłośników architektury i historii – np. zabytkowy dwór renesansowy (z cechami gotyckimi) potocznie zwany Murowańcem we wsi Szaniec, dwór późnorenesansowy Mikołaja Krupki we wsi Widuchowa, piękny dwór z końca XVIII wieku we wsi Radzanów, etc.

Degustacja wina i nocleg w polskiej Winnicy

Do naszej winnicy każdy może zajrzeć, zwiedzić okolicę i w towarzystwie sommeliera zakosztować trunków, a także spróbować lokalnych serów i miodów. To idealny plan na wakacyjny wyjazd, nie tylko na weekend: oferujemy noclegi, więc jest gdzie się zatrzymać, a widok są naprawdę piękne.

Polska enoturystyka jest równie atrakcyjna, jak ta z najsłynniejszych regionów Europy. Piękne widoki, dobre wino, jedzenie. Dużym plusem jest łatwy dojazd i przystępne ceny noclegów. Zapraszamy!

powrót do bloga