Jesteś tutaj: Strona główna » O winnicy

O winnicy

Winnica Zbrodzice zlokalizowana obok Buska Zdroju jest największym producentem markowego polskiego wina gronowego pod nazwą Herbowe.

Hobbystyczne przedsięwzięcie właściciela Jacka Tarkowskiego przekształca się powoli w przedsięwzięcie biznesowe. W roku 2009 winnica wyprodukowała i sprzedała na rynku polskim największą ilość win gronowych pochodzących z polskich upraw, stając się największym polskim producentem trunków jakościowych. Wspólna promocja z Makro Polska pozwoliła Winnicy Zbrodzice dotrzeć z marką Herbowe do szerszego grona koneserów wina.  Winnica Zbrodzice oferuje możliwość wynajmu apartamentów oraz degustację win z wybranych roczników. Od 2010 roku winnica podjęła także współpracę z Travelon Poland, operatorem turystycznym oferującym wyprawy spełniające pasja i marzenia. Winnica Zbrodzice i Travelon Poland promują wyprawy do europejskich i światowych winnic uzupełniając degustację o aspekty kulinarne i kulturalne ( m.in. do winnic Toskanii). 

 

"To urokliwe miejsce odkryłem w 2002 roku. Już w 2004 powstała winnica i równocześnie rozpoczęła się budowa Wine House Nobile. W 2009 roku rozpoczęliśmy komercyjną sprzedaż naszego wina HERBOWEGO ze szczepów Solaris i Regent. Od 2010 udostępniamy winnicę do zwiedzania, oferujemy degustacje win z poprzednich roczników  oraz oferujemy wynajem apartamentów Regent i Solaris."

- Jacek Tarkowski, właściciel